تبلیغات
مرجع آموزش زالودرمانی حکیم جرجانی - روش کلی استفاده از زالو
مرجع آموزش زالودرمانی حکیم جرجانی
عرضه مستقیم زالوهای طبی پرورشی و طبیعی - جهت خرید زالو با شماره 09370227764 تماس حاصل نمائید.

روش کلی استفاده از زالو
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390

ایجاد احساس علاقه به جانوران , جهت مراقبت مناسب و کاربرد درمانی موفقیت آمیز زالوی طبی مهم است . کار کردن با زالو بوسیله انبرک و پنس یا تنزل دادن آنها در حد یک ابزار پزشکی رفتاری عاری از احساسات است ... .زالو درمانی باید در یک مکان ساکت و آرام انجام شود . چنانچه زالودرمانگر و یا فرد بیمار عصبی باشند ممکن است زالو گزش خود را انجام ندهد . درمانگران بی تجربه اغلب وقتی که از دستهایشان استفاده می کنند تا از فرار زالو جلوگیری کرده یا آن را وادار به تغذیه از نقطه خاصی بنمایند در حقیقت روش های خشنی را به کار می برند . همیشه باید از انجام مانورهای خشن اجتناب ورزید زیرا این کار باعث برانگیختگی گیرنده های درد و سبب ستیز یا فرار زالو می شود . و زالو در جهت مخالف فرار می کند . و از لمس کردن با فشار قسمت سر و لکه های چشمی خودداری نمائید و کافی است با انگشت شصت دستتان به آرامی جلوی سر زالو سایه ایجاد کرده و قسمت لب فوقانی را به آرامی لمس کنید . استفاده از اسانس ها و عطرها باعث خواهد شد زالو اتصالش را رها کرده و واکنش دفاعی انجام دهد و محرک های شدید باعث می شود زالو قی (استفراغ) کند که با این کار محتویات معده خود را خارج کرده و ممکن است زخم را با باکتری آئروموناس آلوده سازد .

عدم تغذیه زالو از میزبان لزوما بدین معنی نیست که وی گرسنه نمی باشد این اکراه شاید ناشی از بوهای تند و زننده و یا یک بی میلی ساده باشد مثلا در تابستان زالوها در درجه اول آماده تولید مثل می باشند . چنانچه در این مورد همه ی تلاش ها شکست بخورد هیچ کس نمی تواند و نباید زالو را برای تغذیه اجبار نماید بلکه بایستی شانس خود را با زالوی دیگری امتحان کنید . و زالوهای بی اشتیاق را در جای سرد و تاریک و مرطوب و ساکت نگه دارید این کار حواس آنها را آرام می کند تا بتوانند هر چه شدید تر به محرک های (شیمیایی , حرارتی و نورانی) واکنش نشان دهند تا وقتی به پوست نزدیک شدند غریزه شکارکردنشان برانگیخته و فعال گردد .(ص 77 کتاب زالو درمانی پزشکی)

استفاده از زالو الزاما باید همراه با مراقبت متخصص طب سنتی , بهداشت کامل , و اطلاعاتی از نحوه مصرف زالو باشد .که از این رو به شما توصیه اکید می شود برای درمان به مراکز طب سنتی مراجعه نمائید و خودسرانه اقدام به زالو درمانی ننمائید. زالوها باید از مناطق بکر و کاملا طبیعی تهیه شود . زالو باید یک بار بیشتر مصرف نشده باشد هرگز نباید زالو پس از خونخواری دوباره استفاده شود که البته این کار شدنی نیست زیرا زالوی خون خورده دیگر به موضع نمی چسبد و زالوها را باید پس از مصرف در زیستگاھهای طبیعی رها کرد تا خون خورده را کاملا هضم کنند (که معمولا 3 الی یک سال طول می کشد ) و سپس دوباره جهت مصرف به کلینیک ها آورده شوند .

زالو هنگام شروع مکیدن خون قدری احساس سوزش ایجاد می کند که دقائقی پس از آن سوزش کم شده و از میان خواهد رفت . (به علت ترشح بزاق خود که دارای خاصیت بی حس کنندگی می باشد)

چنانچه هر بار تعداد 20 عدد زالو بکار برده اید تا 20 الی 25 روز دیگر از مصرف زالو و خون گیری های دیگر مثل حجامت و فصد خودداری کنید.به همین نسبت چنانچه 10 عدد زالو مصرف کرده اید تا 10 روز دیگر از خون درمانی بعدی اجتناب ورزید و به همین نسبت محاسبه کنید .

منبع : مرجع تخصصی آموزش زالو درمانی حکیم جرجانی

اندازه زالوهایی که برای سر و گوش به کار می بریم کوچک و نازک باشد و طول آن یک بند انگشت یا کمی بیشتر نباشد . زالوهایی که برای دست یا سینه و پشت و بازوها به کار می برید بزرگتر باشد و زالوهای درشت برای کمر و پاها در نظر گرفته شود.
طبقه بندی: مقالات زالو درمانی، 
برچسب ها: زالو درمانی، دانلود جزوه آموزش زالو درمانی، زالو، فروش زالو، خرید زالو، استفاده از زالو، آموزش زالو،
تبلیغات تصویری

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -